košík je prázdný

KVH - Sušené konstrukční řezivo

Základní informace

KVH - z německéko Konstruktionsvollholz - masivní konstrukční dřevo jsou sušené, čtyřstranně hoblované profily z jehličnatého dřeva, převážně smrku. Toto řezivo je určeno především pro použití v moderních dřevěných stavbách. KVH profily jsou čtyřstranně hoblované a mají sražené hrany. Délkovým nastavováním jednotlivých profilů pomocí zubovitého spoje lze dosahovat délek až 13 m. Profily jsou technicky vysušeny na vlhkost 15 ± 3 %. Podle účelu použití se rozlišují dva druhy KVH profilů, které se však od sebe odlišují pouze vlastnostmi povrchu:

KVH-Si pro pohledové konstrukce
KVH-NSi pro nepohledové konstrukce

Vlastnosti KVH hranolů

Tvarová stálost
Za účelem minimalizace deformací dřeva a s ní souvisejících negativních důsledků v podobě sesychání a bobtnání, byl pro KVH stanoven požadavek na vlhkost 15 ± 3 %. Tato hodnota je v průběhu výroby trvale kontrolována. Při uvedené vlhkosti je dřevo přirozeně chráněno proti napadení dřevokaznými škůdci.

Variabilní délky
Použitím zubovitého spoje je možné vyrábět profily až do max. délky 13 m. Délkovým nastavováním jednotlivých profilů přitom nejsou negativně ovlivněny mechanické vlstnosti dřeva. Kvalita provedení a pevnostní vlastnosti zubovitých spojů jsou tvrale sledovány při výrobě. Požadavky na provedení a kontrolu zubovitých spojů jsou uvedeny v ČSN EN 385: 2002.

Používaná lepidla
Lepení zubovitých spojů se provádí polyurethanovými lepidly bez použití rozpouštědel. Podle klimatických podmínek v místě použití konstrukce a při výrobě se rozlišují lepidla typu I a II. Požadavky na použití lepidel pro lepení zubovitých spojů jsou uvedeny v ČSN EN 301: 2007.

Možnosti použití
Masivní konstrukční dřevo KVH se nejčastěji využívá pro nosné konstrukce dřevostaveb, střešní konstrukce a jakékoli dřevěné stavby jako altány a garážová stání. S výhodou lze KVH profily použít pro realizaci krovů pohledových z interiéru.
Stránka
  1. 1
  2. 2
  3. 3
Nastavit sestupně

Tabulka  Seznam 

na stránku

položek: 20

Stránka
  1. 1
  2. 2
  3. 3
Nastavit sestupně

Tabulka  Seznam 

na stránku

položek: 20